Efektiivne veose kinnitamine sõltub kaubaliigist ja algab õigest, transpordile vastavast pakendist, kauba pealelaadimisest ja paigutusest ning kinnitamisest. Üksnes hästi pakitud ja paigutatud kaupa saab kinnitada ja transportida ohutult ja turvaliselt.

Transportimisel kaubale mõju avaldavad jõud

Tavapärasel sõidurežiimil (k.a täispidurdused, kiirendused, vältimismanöövrid ja halvad teede tingimused) mõjuvad kaubale äärmiselt tugevad jõud.

Näiteks: 0,5 jõuühikut küljele tähendab, et 10-tonnise massiga kauba korral mõjub tendile kuni 5-tonnine jõud: 0,5 jõuühikut = 50% kauba massist.

Jõu toime koormale maanteetranspordis

Jõu toime koormale maanteetranspordis Jõu toime koormale maanteetranspordis

Jõu mõju koormale kombineeritud liikluses

Vagunite manööverdamisega raudteejaamades ning rullimis- ja kallutamisliigutustega laevadel toimivad koormale tugevamad jõud kui maanteetranspordis.

See nõuab kombineeritud liikluses tõhusamaid koorma kinnitamise meetmeid:

  • Kuna poolhaagiseid laaditakse vagunile ka sõidusuunale vastupidises suunas, tuleb kaup kinnitada ka taha libisemise vältimiseks.
  • Pöörake tähelepanu optimaalsele kaalujaotusele poolhaagisel - vältige esi- või tagaosa ülekoormamist!
 

Registreerige nüüd ja hakake partneriks!

Lisateave teema "Koormakinnitus" kohta on saadaval vaid partneritele.
Registreeruge juba täna ja saage kasu koostöö mitmetest eelistest!


Registreeri nüüd! Sisene

Edasine informatsioon:

^ - Top

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid, et pakkuda Teile parimat võimalikku veebilehe kasutamise kogemust. Kui klõpsate nuppu "Nõustun", olete nõus küpsiste kasutamisega. Kui soovite mõned küpsised välistada, klõpsake siia. Lisateavet Teie andmetega ümberkäimise kohta leiate meie kasutustingimustest ja andmekaitsejuhistest alt

Nõustun